Анатолій Кінах

Day: December 7, 2023

У катарській столиці відбувся довгоочікуваний показ історичного художнього фільму «Довбуш» – легенди, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Завдяки спільним зусиллям Посольства України в Катарі та Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), компанії OMNY DOME INTERNATIONAL TRADING організовано показ цього фільму українською мовою з англійськими субтитрами.

Посол України в Катарі Андрій Кузьменко висловив подяку УСПП та Представнику УСПП у Катарі та Омані Мустафі Бакрі Аль Сарміні за спонсорську допомогу у придбанні франшизи на показ. Він вручив пану Мустафі нагороду за активну участь у житті української громади Катару та волонтерську діяльність.

Особливою подією заходу стало відеозвернення режисера фільму Олеся Саніна з Харківщини, який перебуває там з показами фільму для наших військових

Учасники показу в Досі здійснили благодійні внески волонтерським організаціям України.

Реформа та модернізація оборонно-промислового комплексу України та серійне виробництво потрібної для ЗСУ зброї і спецтехніки мають стати основою діяльності уряду, парламенту, науково-дослідних інституцій в 2024 році. Про це ми говорили на  засіданні Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану.

Лише спільними зусиллями виробників і громадського сектору зараз майже ліквідована штучна та ганебна проблема, пов’язана із вимогами Держаудитслужби України щодо перерахунку прибутку підприємств, які забезпечують Збройні Сили України (ЗСУ), до бюджету.

Сьогодні ця ситуація під контролем, включаючи ті кримінальні справи, які спробували відкрити проти керівників підприємств. Ми будемо далі її моніторити. Ця проблема могла бути вирішена за годину шляхом внесення деяких змін у відповідну постанову уряду. Тож те, що вона розтяглася на місяці – це приклад некомпетентності низки відповідальних осіб, що неприпустимо в умовах війни із таким потужним агресором, як рф.

У продовження обговорення питань підвищення обороноздатності країни,  з урахуванням рішень Ради національної безпеки і оборони України, уряду та наукових інституцій, включаючи Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України, НАНУ, готується відповідна записка на Президента України-Верховного Головнокомандувача.

Важливим напрямком є  запуск серійного виробництва боєприпасів та техніки в Україні – йдеться про негайну потребу формування чіткої вертикалі управління цими процесами, методів масштабування та серійного виробництва тих зразків зброї, спецтехніки, які ефективно зарекомендували себе на полі бою. Важливо паралельно здійснювати сертифікацію виробництва, адаптацію до стандартів НАТО. На основі цих зусиль необхідне затвердження Державної програми реформування і розвитку оборонно-промислового комплексу, а також виробництва зброї і спецтехніки в кооперації із західними партнерами, такими як США, Канада, Великобританія та Європейський союз на принципах мобілізаційної воєнної економіки.

Згадана записка профільних інституцій буде передана президенту в найближчі терміни. Структуровані об’єднання бізнесу, які представляють виробників зі сфери ОПК будуть і далі працювати над тим, щоб запропонована стратегія була реалізована.