31
May
31
May
За тих обставин робота кожного підприємства є критично важливою для наповнення бюджету. Причому, прийняті з початку березня цього року 5 пакетів підтримки бізнесу дали позитивний ефект. За квітень 2022 року платники податків сплатили більше коштів, ніж у квітні 2021 року.
Проте наразі в парламенті виникає все більше законодавчих ініціатив, які порушать складний баланс у фіскальній системі.
Серед таких зокрема і законопроєкт №7406, яким пропонується запровадження прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб для ПДФО ставки 9%- 18%-25% і для ЄСВ 11% -22%- 29%.
В УСПП вважають, що з урахуванням зростання рівня інфляції значені норми будуть сприяти певній тінізації доходів громадян. Граничні суми доходів для ставки 9% ПДФО (ЄСВ 11%) становлять 32,5 тис. грн., для ставки ПДФО 25% (ЄСВ 29%) – понад 65 тис. грн. Між зазначеними сумами доходів – традиційні 18% ПДФО та 22% ЄСВ.
«Запровадження диференціації ускладнює адміністрування податків і зборів, сприяє витоку висококваліфікованого персоналу за кордон та створює перерозподіл бюджетних коштів, збільшуючі навантаження на фонд оплати праці без реального наповнення бюджету, оскільки саме в бюджетній сфері превалюють високі доходи держчиновників. Нашими пропозиціями є зменшення навантаження на фонд оплати праці для всіх працівників, створюючі рівні умови для всіх підприємств, як малого, так і великого бізнесу без зайвого адміністрування та створення умов для міграції за кордон найбільш кваліфіеованого персоналу», – наголосили в УСПП.
«Підтримка бізнесу зараз важлива, як ніколи. Україні потрібно щомісяця від 5 до 7 млрд. доларів зовнішньої допомоги для оборони і виконання соціальних зобов’язань. Не всі кошти є безповоротною допомогою, 64% з них доведеться з часом повертати. Саме тому стабільна робота національної економіки є таким же пріоритетом, як і захист територіальної цілісності і перемога над рф», – вважає президент УСПП Анатолій Кінах.
Нагадаємо, раніше діловий союз звернувся із листами до прем’єр-міністра Д.Шмигаля та голови профільного парламентського комітету Д.Гетьманцева щодо неприпустимості підвищення фіскального та адміністративного тиску на бізнес в умовах війни, необхідності перегляду переліку критичного імпорту тощо.
Також у травні предметом обговорення в УСПП стали податкові новації, запропоновані депутатськими законопроєктами №7311, 7311-д та ін.
У підсумку ділова спільнота звернулася до парламенту, уряду, ДПС України із цілою низкою пропозицій щодо негайного врегулювання деяких проблемних питань оподаткування.