Анатолій Кінах

Загальнонаціональний проєкт «наша країна – славетна Україна»

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Його ініціаторами виступили Національний університет «Острозька академія», Національний заповідник «Софія Київська» та громадське об”єднання ” Славетна Україна”.

В Українському союзі промисловців і підприємців під головуванням його президента Анатолія Кінаха пройшла перша робоча нарада щодо розвитку проєкту в 2022  році. До неї долучилися Олександр Афонін – президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, Михайло  Відейко – доктор історичних наук, представники Мінветеранів, Міністерства закордонних справ України, Посольства Литви в Україні тощо.

Проєкт наразі представлений двома напрямками, а саме:

1. Створення триптиху ” Ми є народ. Слава, гідність, воля ” ( художник Артур Орльонов), який складається із картин:

– ” Україна Славетна: від князя Кия до нашого часу”;

– ” Герої не вмирають”. Присвячена становленню української нації і вшануванню пам’яті захисників Вітчизни під час російсько- української війни на сході України у 2014-2021 роках;

– ” Ми є народ. Слава, гідність, воля”.

2. Розвиток міжнародного проєкту ” Україна-Європа: спільна спадщина”.

За останній час відбулася низка узгоджених ініціаторами проєкту заходів у таких європейських країнах, як Литва, Польща, Словаччина, Чехія.

Зокрема, 26 червня такі заплановані провести у Великобританії.

Як розповів координатор проєкту Володимир Зубанов, перші 2 картини із триптиху вже готові, третя – у форматі схеми. Вона є основною, адже зображує події після 24 лютого 2022 року – широкомасштабнго воєнного вторгнення рф в Україну. На картині будуть зображені відомі українці, починаючи з заснування Київської Русі, а також сучасники – воїни, волонтери, мирні жителі, що постраждали від агресії російських окупаційних військ.

Попередні картини Артура Орльонова  вже експонувалися у музеях України та за кордоном, якась частина ввійшла до підручників історії в Україні, Польщі та Литві.

«Ми починали із видавництва книг про історію та культурну спадщину України, потім – створення музичних творів разом із відомим композитором Є.Станковичем, врешті прийшли до усвідомлення необхідності створення масштабних полотен, які би прославляли нашу історію – як віковічну, так і сучасну, ту, що відбувається в нас на очах.  Ця експозиція відкриватиме міжнародні і національні заходи. Полотна проходили наукову експертизу», – повідомив Володимир Зубанов.

Окрім ініціаторів проєкту, велику допомогу у створені триптиху надали: Офіс президента, уряд України,  Православна церква України, Українська греко-католицька церква, низка державних, громадських та освітянських установ України, у тому числі – Український союз промисловців і підприємців.

Президент УСПП Анатолій Кінах відзначив, що робота над розвитком проєкту має бути системною та у постійних комунікаціях із органами державної влади України, нашими військовими, волонтерами і діячами культури.

Артур Орльонов, художник -автор триптиху, повідомив, що працюючи над ескізом основної, третьої, картини, він консультується із ЗСУ, Національним інститутом пам’яті, експертами.

Учасники робочої наради вирішили розпочати формування Координаційної ради проєкту, основний склад якої буде підготовлено найближчими тижнями. Після цього рада погоджуватиме план заходів, у тому числі – щодо відзначення 28 липня Дня державності. Свято з’явилося, у тому числі, за ініціативи авторів «Наша країна – славетна Україна».

Довідково.

Ключові завдання проєкту:

– активне використання гуманітарної складової у розбудові демократичної, соціально справедливої та успішної України;

– сприяння процесу набуття Україною членства у Європейському Союзі;

– ознайомлення міжнародної спільноти із історією України, культурою і традиціями українського народу, сучасним станом розвитку держави;

– збір коштів для допомоги як тимчасовим переселенцям, так і для відбудови зруйнованих війною об”єктів житлової та соціальної структури України.

Читай також