Анатолій Кінах

Цементна галузь потерпає від стрибка цін на вугілля

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Підприємства-виробники цементної галузі укладають угоди на поставку енергоносіїв на цілий рік. Проте у серпні постачальники вугілля відмовлялися відвантажувати його за ціною контракту. Якщо на початку року вугілля коштувало $60/тонна, то вже в кінці серпня його ціна стрибнула до $175-200/тонна.

«Це стало найбільшою проблемою для нашої галузі, адже при випалюванні клінкеру – напівсировини для виготовлення цементу – в його собівартості від 52% до 55% складають енергоносії. Багато що залежить від того, на якому рівні зафіксуються ціни та чи вистачить резервів вугілля на цементних заводах, аби пережити цей складний період. Також питання, чи зможе будівельний сектор купувати цемент за вищою енергетичною собівартістю і в якій кількості», – йдеться в листі асоціації «Укрцемент» на адресу Українського союзу промисловців і підприємців.

УСПП спільно з Антикризовою радою громадських організацій, представниками органів влади, ділових об’єднань провів засідання-консультації. Йшлося про потребу розроблення урядом антикризових програм для економіки та окремих галузей промисловості у зв’язку з аномальним підвищенням цін на енергоносії, пандемією, що триває та ін.

Президент УСПП, голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах нагадав, що у протоколі зустрічі роботодавців, профспілок із Прем’єр-міністром зафіксовано доручення профільним міністерствам опрацювати питання підтримки виробників, які зазнають суттєвого впливу на вартість продукції в умовах підвищення вартості енергоносіїв.

Всі пропозиції за підсумками засідання ділова спільнота спрямує Кабміну, парламенту та Офісу президента.

Детальніше про це читайте на сайті УСПП.

Читай також