Анатолій Кінах

Стратегії відродження: Антикризовий штаб обговорює у Києві економічні стратегії та шляхи відновлення України після війни (відео)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Сьогодні в Українському Союзі промисловців і підприємців відбувається засідання Антикризового штабу, який сформований з представників громадськості, влади і бізнесу, і який працює вже не один рік задля напрацювання важливих, ключових рішень задля допомоги розвитку української економіки і з метою реагування на складну економічну ситуацію, зумовлену російською агресією. Однією з ключових тем цього засідання є “Ресурсне забезпечення економічного відновлення: удосконалення грошово-кредитної, монетарної політики, забезпечення доступу бізнесу до кредитування в умовах фізичних втрат засобів виробництва та виснаження власних резервів внаслідок російської агресії.”

Отже представники українського бізнесу, експерти та урядовці зібралися разом, сьогодні – 8 червня обговорити найважливіші аспекти економічного відновлення після російської агресії. Зокрема, дискутується необхідність удосконалення грошово-кредитної та монетарної політики з метою забезпечення стабільності та розвитку бізнесу. Одним із важливих питань є забезпечення доступу бізнесу до кредитних ресурсів в умовах втрат засобів виробництва, спричинених російською агресією. Представники громадських організацій, економісти, науковці та представники фінансових інституцій активно обговорюють шляхи підтримки підприємств та надання фінансової допомоги для відновлення їхніх виробничих потужностей.

Я вважаю, що Антикризовий штаб є важливою платформою для обговорення та прийняття рішень, спрямованих на підтримку українського бізнесу в умовах складної економічної ситуації, спричиненої російською агресією. Сподіваюсь, що учасники засідання сьогодні ефективно проговорять і напрацюють рішення щодо можливих шляхів покращення доступу до кредитування для підприємств, зокрема шляхом удосконалення кредитних механізмів та забезпечення привабливих умов для позичальників.

Також на засідання розглядається питання забезпечення фінансової стабільності та відновлення власних резервів підприємств, які зазнали значних збитків у результаті воєнного конфлікту. Експерти активно обговорюють різні можливості, включаючи державну підтримку, створення спеціальних фондів та інвестиційних програм, щоб допомогти підприємствам відновити свою діяльність та забезпечити стійкий економічний розвиток. Розглядаються також важливі для економічного життя країни питання релокації підприємств, в тому числі за кордон, за словами Голови УСПП, ця ситуація вже нагадує скоріше проблему, оскільки кількість релокованих підприємств саме за кордоном – вже значно перевищує кількість внутрішньо українських релокантів.

Ми будемо й надалі слідкувати за подальшим розвитком дискусій та рішень на засіданні Антикризового штабу та повідомляти вас про ці ініціативи.

Повне відео мого  виступу можна переглянути тут: 

Читай також