У діловому союзі відмітили позитивну динаміку співпраці з обома чиновниками на їх попередніх посадах. Нагадаємо, досі Юлія Свириденко працювала в Офісі президента, а Павло Рябікін – є ексголовою Державної митної служби.
При цьому в Українському союзі промисловців і підприємців підкреслили, що напередодні звільнення 5 міністрів у Верховній Раді відбулося без жодних звітів. Це неправильна практика як з нормативної точки зору, так і аналізу ефективності роботи ключових міністерств.
«Потрібно оцінити, наскільки успішною була робота попередників, які залишаються проблеми, на чому варто сконцентрувати увагу нової команди», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.
Так, перед Мінстратегпромом залишаються завдання прийняття Стратегії розвитку промисловості, реалізації політики імпортозаміщення, локалізації виробництва, прискореної адаптації європейських технічних регламентів і стандартів в індустрії тощо.
Спільними зусиллями промислової спільноти, експертів та урядовців вже вдалося затвердити цільові програми розвитку авіабудування та ракетно-технічного комплексу. На часі – відповідне нормативне затвердження розвитку суднобудування в Україні.
Критично важливо прийняти законопроєкт №3739 про локалізацію виробництва. Також УСПП закликав Кабмін ухвалити програму імпортозаміщення в ОПК-2030 та виділити кошти на дослідні зразки і серійне виробництво.
Разом із Укроборонпромом, з яким діловий союз має Меморандум про співробітництво і план заходів з його реалізації, будуть проведені відповідні заходи 9 листопада.
« Є необхідність більш глибокої локалізації виробництва у межах спільних проєктів з іноземними партнерами. Для цього потрібна участь держави у розв’язанні проблеми фінансового забезпечення програм з імпортозаміщення, проєктування та побудови дослідних зразків. Лише так ми вийдемо на серійне виробництво продукції у авіа-, суднобудівній галузях та верстатобудуванні. Зокрема, невелика «перемога» – замовлення 3 літаків у Антонова для ЗСУ – ще не означає повернення на рейки серійного виробництва і системного держзамовлення», – підкреслив Анатолій Кінах.
Щодо співпраці із новопризначеною міністеркою Юлією Свириденко, то УСПП сподівається на продовження взаємодії в економічних питаннях. З ексзаступницею керівника Офісу президента неодноразово відбувалися відповідні консультації, у тому числі – в рамках пропозицій, наданих УСПП і Антикризовою радою громадських організацій.
«Першочерговим завданням є прийняття антикризової стратегії для відновлення росту економіки. Це передбачає покращення доступу до кредитів, створення прогнозованого і стабільного податкового поля, максимальне залучення інвесторів», – вважають в Українському союзі промисловців.
Також ділова спільнота наполягає, щоб уряд підготував план першочергових заходів із законодавчого забезпечення тих ініціатив, що вже пройшли обговорення з експертами і знайшли підтримку представників реального сектору економіки.
УСПП виступив за необхідність оперативного доопрацювання Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Документ повинен йти в пакеті із проєктом держбюджету 2022.
«Інакше важко проаналізувати ефективність роботи міністерств, скоригувати політику в економічній, соціальній сфері», – каже президент УСПП.
Нагадаємо, незатверджена у минулому році парламентом Програма діяльності уряду виконана лише на 25%. В середньому від 70 до 90% законодавчих ініціатив Кабміну не знаходять підтримки в парламенті.