Анатолій Кінах

Голова Партії промисловців і підприємців України

Кінах Анатолій Кирилович

президент УСПП, голова Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ), голова Антикризової ради громадських організацій України.

Народився 4 серпня 1954 у с. Братушани (Молдова).

Закінчив Ленінградський кораблебудівний інститут, за спеціальністю інженер-кораблебудівник.

У вісімдесятих роках працював на заводі «Океан» у Миколаєві, пройшов шлях від док майстра до начальника виробництва заводу.

У 1990 році дванадцятитисячний колектив заводу «Океан» висунув його кандидатом у народні депутати, і  Анатолій Кінах обирається до Верховної Ради від Корабельного виборчого округу № 284 Миколаївської області – першого законодавчого органу незалежної України.

З червня 1990 року – член Комісії ВРУ з питань економічної реформи і управління народним господарством.

В 1990–1994 років член  Народної Ради – демократичної парламентської опозиції у Верховній Раді України.

У 1992 році А.К.Кінаха було призначено представником Президента України на Миколаївщині. А ще за два роки понад 70% земляків віддали свої голоси за його обрання головою обласної Ради народних депутатів і обласного виконавчого комітету.

Навесні 1995 року сорокарічного  голову Миколаївської області призначили  Віце-прем’єр-міністром України з питань промислової політики.

Український союз промисловців і підприємців Анатолій Кінах очолює з 1997 року, відтоді як багатотисячна промислово-підприємницька спільнота на Всеукраїнському з’їзді обрала його своїм президентом.

У березні 1998 року політик вдруге обирається депутатом Верховної Ради України за виборчим округом Миколаївської області. Деякий час А.Кінах очолював Комітет з питань промислової політики. За його ініціативою було підготовлено та прийнято закон про експеримент в гірничо-металургійному комплексі, який допоміг галузі вийти з кризи, а також низка законів про розвиток авіа-, авто-, сільхозмашинобудування.

Приділяючи значну увагу розвитку соціального партнерства в Україні, у 1998 році Анатолій Кирилович ініціює створення Конфедерації роботодавців України та очолює її координаційну раду. У 2002 році її правонаступником стає Федерація роботодавців України, головою якої ділова спільнота знов обирає Анатолій Кінаха. За його ініціативи готується та ухвалюється закон «Про організації роботодавців України». Нині він очолює загальнонаціональне Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ), є представником роботодавців України  в національній трьохсторонній Раді соціально-економічного розвитку (НТРСЕР).

У 1999 році  призначається Першим віце-прем’єр-міністром України. Анатолій Кирилович працював майже на всіх щаблях державного управління. В різні часи він був Міністром економіки, Віце-прем’єр-міністром, двічі – Першим Віце-прем’єр-міністром. Але піку кар’єри державного службовця досяг у травні 2001 – тоді Верховна Рада підтримала кандидатуру Анатолія Кириловича Кінаха на посаду Прем’єр-міністра України.

Уряд Анатолія Кінаха впроваджував стратегію, спрямовану на підвищення платоспроможності внутрішнього ринку, вдосконалення експортної політики, розвиток економіки та індустріально-інноваційної політики.

У квітні 2000 року за ініціативою Анатолія Кириловича було створено загальнонаціональну Партію промисловців і підприємців України, яку він очолює по цей час.

2002 року був знову обраний народним депутатом України.

У 2004 році балотувався на пост президента України.

Під час другого туру виборів підтримав Віктора Ющенка – єдиного кандидата від демократичних сил.

4 лютого 2005 року призначений на пост Першого віце-прем’єр-міністра України.

Восени 2005-го Анатолій Кінах приступає до роботи секретарем Ради національної безпеки і оборони України. Його головною справою на цьому посту стає розробка та ухвалення Стратегії національної безпеки України – системного документу комплексної глибокої аналітики.

Наступного року знову обирається народним депутатом України 5-го скликання

Анатолій Кирилович ще двічі обирався народним депутатом України 6-го і 7-го скликання, займав посаду Міністра економіки України.

Навряд чи знайдеться в новітній українській історії багато людей, яким судилося стати народними депутатами українського парламенту шість  разів поспіль.

Анатолій Кінах – один з них.

Вочевидь, лише унікальний досвід державницької діяльності привів Анатолія Кінаха до глибокого переконання, що влада сама собою не є всесильною.  Вона має спиратися на активне і розвинуте громадянське суспільство – корпоративні, фахові, молодіжні та інші організації та об’єднання. Саме тому розбудові системи партнерства з органами державної влади як центрального, так і регіонального рівнів Анатолій Кирилович присвятив свою роботу в УСПП, ООРУ та Національному форумі «Трансформація України» (НФТУ).

Під його керівництвом УСПП заявляє про себе як структуру, яка готова активно долучатися до створення сприятливого законодавчого поля в сфері економіки, промисловості та бізнесу. Велику увагу приділяє президент УСПП налагодженню постійних комунікацій з міжнародними об’єднаннями підприємців і промисловців.

Невипадково президента УСПП обрали першим віце-президентом Міжнародного конгресу промисловців і підприємців – громадської організації, яка була створена у 1992 році і об’єднує національні організації промисловців і підприємців 23 країн. А.Кінах головував у Раді МКПП.

Він сповідує ідею розбудови структурованого громадянського суспільства, консолідованої роботи громадських організацій заради розвитку країни – очолює Антикризову раду громадських організацій, об’єднання близько ста профільних структур бізнесу, які намагаються напрацювати дієві заходи  щодо виходу економіки з кризи, подальшого сталого розвитку.

А.Кінах  є одним з ініціаторів створення і членом  Наглядової ради Національного форуму «Трансформація України», який напрацьовує Стратегію трансформації держави  на основі довгострокової мети – інтеграції України на гідних умовах в європейський та світовий простір  та невідкладних перетворень в країні.

Анатолій Кінах має багато державних нагород та відзнак, в тому числі міжнародного статусу, таких як   Орден Командорського Хреста Литовської республіки.  Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів, Орденом «За заслуги» III ступеня.

Нині на громадській та партійній роботі.

Одружений, має трьох дочок.